Picture
Σήμερα, 27/4/2013, διεξήχθη η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και στην Α.Ε. Πρέβεζας στο Δημοτικό Στάδιο Λούρου.
Σε ένα φιλικό και γιορτινό κλίμα πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση κάτι που φανερώνει τις φιλικές σχέσεις των 2 σωματείων
Η Α.Ε. Πρέβεζας παρά τις πολλές απουσίες και τη χρησιμοποίηση νέων παικτών-ταλέντων πήρε σχετικά εύκολα τη νίκη με σκορ 1-4.

Στο 22ο λεπτό, γύρισμα του Νάτση στο ύψος της μεγάλης περιοχής και πλασέ του Κουμπή Ν. για το 0-1.
Στο 27ο λεπτό, σημειώθηκε το γκολ του αγώνα με δυνατό σουτ του Μυφτίου, περίπου 15 μέτρα έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να καρφώνεται στο δεξί παράθυρο της εστίας του Κώτση.
Στο 33ο λεπτό, παράλληλη του Σίσκα και με το πλασέ του Μπεκιάρη σε κενή εστία, ο Θρίαμβος μείωσε σε 1-2.
Στο 65ο λεπτό, ο Jose με μια φανταστική λόμπα, κρέμασε τον Τσόλη και αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 1-3.
Στο 75ο λεπτό, ο Τσόλης έκανε το λάθος, ο Πάσχος Δ. έκλεψε τη μπάλα και πλάσαρε εύστοχα για το τελικό 1-4.

Οι συμμετέχοντες:

Θρίαμβος Λούρου(Κιτσαντάς/Σπυράκος): Κώτσης, Κροκίδας, Μπόμπορης, Κάτσανος Δ.,Δούλης, Σίσκας, Καραβασιλείου, Ζάκκας, Μπεκιάρης, Αθανασόπουλος(Τσόλης, Κάτσανος, Hyseni, Καραμπίνης, Λιόντος, Λύγκουρης).

Α.Ε. Πρέβεζας(Μπέκας): Κετίκογλου, Τσιάβος, Λέζος, Κώστας, Πάσχος Δ., Λιάσκος, Μυφτίου, Νάτσης, Καλατζής, Πόποτας, Κουμπής Ν.(Jose, Βασιλάκος).

Οι φωτογραφίες προπονητών και παικτών ''έδιναν και έπαιρναν''.