Eνα πραγματικό ντέρμπI παρακολούθησαν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο του ΑΟ Πλαγιάς, εκεί όπου O AO Πλαγιας υποδεχθηκε  τις Ελπίδες/Οδυσσέα Νυδριού. Ματς για την τελευταία -15η- αγωνιστική του 1ου γύρου και μεγάλη αγωνία για τη συνέχεια του πρωταθλήματος
.Ο Περιστέρης Στο 35ο λεπτό με προβολή θα ανοίξει το σκορ. 1-0 , σκόρ που θα παραμείνει μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.
 Στο 63' όμως άψογος συνδυασμός των φιλοξενουμένων στη γραμμή της περιοχής, ο Καρτάνος με αριστερό θα στείλει τη μπάλα στη γωνία του Καταγή που δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Ισοφάριση για τις Ελπίδες/Οδυσσέας Νυδριού ,Λίγα λεπτά αργοτερα στο 71' Ο Μπουρδάρας στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έπειτα από αντεπίθεση του ΑΟ Πλαγιάς θα σεντράρει από τη δεξιά πλευρά, συστημένη μπαλιά προς τον Σταμουλάκη ο οποίος θα πετυχει το τελικο  2-1.νικη για την ομαδα